Make your own free website on Tripod.com


A r g a n  Y a g i  F a y d a l a r i 


Argan Yağı, içerdiği yüksek oranlı E+ vitamini sayesinde  diğer güzellik, cilt bakımı ve sağlık amaçlı doğal ürünlerden çok daha etkili bir üründür. Tüm dünyada güzellik ve kozmetik ürünü olarak kullanılmanın ötesinde cilt bakımı,  saç ve tırnak bakımı ve sağlığı için kullanılmaktadır.

Argan Yağı, pekçok uzman tarafından Egzama ve Sedef hastalığı için önerilmektedir.    

 

Argan Yagi'nin Cilde Faydaları

 

Argan Yağı, cilde uygun şekilde uyguandıkdan sonra deri tarafından oldukça hızlı bir şekilde emilir. Bu durum  deride hızlı bir nemlenme sağlar. İçerdiği E vitamini ve diğer bileşenler sayesinde, cildi kuru ve ölü deri hücrelerinde arındırarak, deri hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

Argan yağının, insan cildindeki en belirgin özelliği ise, ciltteki çatlak, kırışıklık ve derideki küçük gözekleri iyileştiren "ANTI AGING"  özelliğidir. Bu özellik sayesinde insan cildinde yaşlanmanın etkileri giderilmiş olmaktadır.

Fas'lı yerel halk, uzun yılardır, dudak ve cilt çatlaklarının ve kırışıklıklarıın tedavisinde "Argan Yağı"  kullanmaktadır.

 

Argan Yagi'nin Saça Olan Faydaları


İnsan bedeninde yaşlanmanın en önemli ve belirgin özelliklerinden biride saç tellerindeki doğal değişikliklerdir. Orta yaşlarla birlikte, deri içindeki saç kökleri ve saç telleri kurumaya, nemini ve parlaklığını kaybetmeye başlar. Bunun neticesinde saç telleri zamanla incelir ve dökülür.

Bu durumun tedavisinde kullanılan en etkili çözümlerden biride  E vitamini takviyesidir. Argan Yağı içerdiği yüksek E vitamini sayesinde, saç diplerine ve saç tellerine doğru şekilde uygulanrak, saç derisi saç kökleri ve saç tellerine doğal yollarla E vitamini takviyesi yaparak, saç tellerinin köklerden uçlara dek nemlenmesini parlaklığını geri kazanmasını sağlar. Ayrıca saçlara gerekli bakımı yaparak incelme ve dökülme sorunlarını ortadan kaldırarak dolgun ve parlak saç tellerine kavuşmanızı sağlar.